Sivilce İle Başa Çıkmak Mümkün

2 Şubat 2016
78 kez görüntülendi

Sivilce İle Başa Çıkmak Mümkün

İlk olarak ergenlik çağında başlayan ve devamlılığı da insanın hayatını kabusa çeviren vücut kusurudur, sivilce. Adet döneminin yaklaşması, ergenlik çağı ya da cildin fazla yağ üretmesi gibi sebeplerden oluşan; insanın canını fazlasıyla sıkan , bu küçük kabarcıklar; tedavi edilmemesi durumunda kalıcı izler bırakabilmektedir. Tedavi yöntemi şekilleri ise, ciltten cilde farklılık göstermekte ve her cildin yapısına uygun doğal tedavi yöntemleri bulunmaktadır.

Tabii ki de ilk önce doktor kontrolünde yapılması gereken bu rahatsızlığın, destek amaçlı olarak kullanılabilecek çeşitli tedavi yöntemleri de bulunmaktadır. Bu konuda çok sayıda uzman ile çalışmış olmam ve kusur konusunda geçerli tedavi yöntemlerini bulmam; bu dertten muzdarip insanlara yardım etme isteğimi doğurdu. Uygulayacağınız yöntemler, bizzat denenmiştir.

Size şimdi göstereceğim birkaç yöntemle, en kısa zaman zarfında sivilce ile veda edeceksiniz.

Her konuda, her yerde imdadımıza yetişen karbonat; limon ve pudra karışımıyla birleştirilmesi ile mucizevi bir etki yaratmakta ve kısa zamanda iltihapları kurutmaktadır. Bunun için, yarım çay bardağı limona, 1 tatlı kaşığı bebek pudrası ve aynı orandaki karbonat eklenmesi ile oluşacak karışımı, yüzünüze tamamen uygulayın ve yarım saat tuttuktan sonra, ılık su ile temizleyin. Cildinizin hijyen ortamı gibi parladığını ve gözeneklerinin açıldığını göreceksiniz.

Herkes için önem arz eden yumurtanın akı ile de mucizevi bir cilt iyileşmesi elde edebilirsiniz. Bir tane yumurtanın akına, yarım limon ve 1 yemek kaşığı bal ilave edip, temiz cildinizde 15 dakika tutarak da sivilce varlığını azaltabilirsiniz.

Son olarak da uygulanmış gerçekten de faydası görülmüş bir yöntem olan, ayva çekirdeği ve bebek pudrası karışımından bahsedeceğim. 5 adet ayva çekirdeğini, kaynamış soğutulmuş suda bir hafta bekletin ve içerisine 1 yemek kaşığı pudrayı ekleyip, bu karışımı yüzünüze sürün ve yarım saat sonra ılık su ile temizleyin. Cildinizin temizlenmesinde baş faktör olacaktır.

Bu işlemler de önemli olan, doğal ürünleri tercih etmektir. En güvendiğiniz ortamdan edineceğiniz bu ürünler ilesivilcelerinize veda etmeniz doğru orantılıdır. Ve kesinlikle doktor tedavisine ek olarak uygulanmalıdır. Eğer ki vücudunuza alacağınız kimyasallardan uzak durmak istiyorsanız, bu işlemler ile kalıcı cilt güzelliğinize kavuşabilirsiniz.

Sivilce İle Başa Çıkmak Mümkün Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

hosting, host, web hosting, reseller, alan adı, domain transfer