Sinameki Otu Faydaları

8 Şubat 2016
1.506 kez görüntülendi

Sinameki Otu Faydaları

Sinameki Otu Hangi Hastlıkların Tedavisinde Kullanılır

Sinameki Çayı Kabızlık Tedavisi : Sinameki kaynatılıp balla tatlandırılarak sıcak olarak içilir veya sinameki, kimyon ile kaynatılıp balla tatlandırılarak 1 yemek kaşığı zeytinyağı ilave edilip günde bir su bardağı tüketilmesi tavsiyemizdir.

Sinameki Otu Saç Bakımı : Sinameki bitkisini saç bakımı olark kullanmak için sirke ile birlikte kaynatıp saç diplerine sürülmesi yeterli olacaktır.

Sinameki Çayı Damar Tıkanıklığı Tedavisi : Sinameki, limon ve oğul otu ile kayatılıp balla tatlandırılması gerekiyor.Tavsiye edilen kullanım şekli günde bir su bardağı tüketilmesi şeklindedir.

Sinameki Çayı Baş Ağrısı Tedavisi : Sinameki, servi kozalağı ile beraber kanatılması gerekmektedir.Sonrasında tavsiye edilen tüketim şekli balla tatlandırılarak günde birer su bardağı içilmesi şeklindedir.

Sinameki Çayı Kaşıntı, Egzama Tedavisi : Sinameki, şahtere ile birlikte kaynatılıp balla tatlandırılarak soğuk olarak içilmeye devam edilmelidir.Kaşınan yerlere ise pansuman yapılarak tedavi uygulanmalıdır.

Sinameki Çayı Romatizma Tedavisi : Sinameki, biberiye ile beraber kaynatılarak içilirse kemiklerin arasındaki ağrıları dahi giderir.Zamanla bu ağrıların yok olmasını sağlar.

Sinameki Otu Cilt Çatlakları Tedavisi : Sinameki unu biraz suda kaynatılır.Zeytinyapı ve biraz bal kullanılarak krem haline getirilir.Elde edilen bu krem deri çatlaklarına sürülür.

Sinameki Çayı Balgam Söktürücü : Sinameki, ıhlamur, kekik ile güzel bir şekilde kaynatılır.Tadı beğenilmez ise bir miktar balla tatlandırıp tüketilebilir.Tavsiye ettiğimiz kullanım şekli ise günde bir su bardağı içilmesidir.

Sinameki Çayı Eklem Ağrısı Tedavisi : Sinameki, maydanoz ve servi kozalağı ile birlikte kaynatılır.İstenilirse balla tatlndırılıp tüketilebilir.Tavsiye edilen kullanım şekli ise günde bir çay bardağı veya bir su bardağı şeklindedir.

Sinameki Çayı Sıtma Tedavisi : Sinameki kaynatılı balla tatlandırılır.Tavsiye edilen kullanım şekli soğuk olarak içilmesi şeklindedir.

Sinameki Çayı Toksin Atıcı : Sinameki, maydanoz ile birlikte kaynatılıp bir maktar bal kullanılarak kaynatılır.Tavsiye edilen kullanım şekli ise ılık olarak içilmeye devam edilmesi şeklindedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

hosting, host, web hosting, reseller, alan adı, domain transfer