Menu

Sinameki Otu Faydaları

Sinameki Otu Hangi Hastlıkların Tedavisinde Kullanılır

Sinameki Çayı Kabızlık Tedavisi : Sinameki kaynatılıp balla tatlandırılarak sıcak olarak içilir veya sinameki, kimyon ile kaynatılıp balla tatlandırılarak 1 yemek kaşığı zeytinyağı ilave edilip günde bir su bardağı tüketilmesi tavsiyemizdir.

Sinameki Otu Saç Bakımı : Sinameki bitkisini saç bakımı olark kullanmak için sirke ile birlikte kaynatıp saç diplerine sürülmesi yeterli olacaktır.

Sinameki Çayı Damar Tıkanıklığı Tedavisi : Sinameki, limon ve oğul otu ile kayatılıp balla tatlandırılması gerekiyor.Tavsiye edilen kullanım şekli günde bir su bardağı tüketilmesi şeklindedir.

Sinameki Çayı Baş Ağrısı Tedavisi : Sinameki, servi kozalağı ile beraber kanatılması gerekmektedir.Sonrasında tavsiye edilen tüketim şekli balla tatlandırılarak günde birer su bardağı içilmesi şeklindedir.

Sinameki Çayı Kaşıntı, Egzama Tedavisi : Sinameki, şahtere ile birlikte kaynatılıp balla tatlandırılarak soğuk olarak içilmeye devam edilmelidir.Kaşınan yerlere ise pansuman yapılarak tedavi uygulanmalıdır.

Sinameki Çayı Romatizma Tedavisi : Sinameki, biberiye ile beraber kaynatılarak içilirse kemiklerin arasındaki ağrıları dahi giderir.Zamanla bu ağrıların yok olmasını sağlar.

Sinameki Otu Cilt Çatlakları Tedavisi : Sinameki unu biraz suda kaynatılır.Zeytinyapı ve biraz bal kullanılarak krem haline getirilir.Elde edilen bu krem deri çatlaklarına sürülür.

Sinameki Çayı Balgam Söktürücü : Sinameki, ıhlamur, kekik ile güzel bir şekilde kaynatılır.Tadı beğenilmez ise bir miktar balla tatlandırıp tüketilebilir.Tavsiye ettiğimiz kullanım şekli ise günde bir su bardağı içilmesidir.

Sinameki Çayı Eklem Ağrısı Tedavisi : Sinameki, maydanoz ve servi kozalağı ile birlikte kaynatılır.İstenilirse balla tatlndırılıp tüketilebilir.Tavsiye edilen kullanım şekli ise günde bir çay bardağı veya bir su bardağı şeklindedir.

Sinameki Çayı Sıtma Tedavisi : Sinameki kaynatılı balla tatlandırılır.Tavsiye edilen kullanım şekli soğuk olarak içilmesi şeklindedir.

Sinameki Çayı Toksin Atıcı : Sinameki, maydanoz ile birlikte kaynatılıp bir maktar bal kullanılarak kaynatılır.Tavsiye edilen kullanım şekli ise ılık olarak içilmeye devam edilmesi şeklindedir.

Categories:   Bitki Çayları

Comments