Menu

Patatesin Faydaları

Patatesin Faydaları Nelerdir ?

Şeker Hastalığına İyi Gelir : Kanda ki şeker miktarını düşürür.Şeker hastalarının vazgeçilmezleri arasında yerini almıştır.

Mide Rahatsızlıklarını Tedavi eder : Ezilmiş patates, çorbası ve haşlanarak güzel bir salata yapılabilir ki bunlar mideye zarar vermediği için ülser yemek listesinin en önemli parçasıdır.

Yanıkları Tedavi Eder : Patatesi lapa haline getirip yanık olan bölgelere bağladığınız zaman fayda gösterecektir.Kaynak makinesinden kaynaklanan ( kaynak alması tedavisi olarak bilinen ) yanma ve sancıyı gidermek için göze rendelenmiş patates koyulması yeterlidir.

Karaciğer Yetmezliği Tedavisi : Bu hastalığa yakalananlar patatesin suyunu içerlerse faydasını görürler.Günde birer çay bardağı tüketilmesi tavsiye edilir.

Safra Taşı Tedavisi : Patatesin suyuna limon sıkılarak aç karnına günde 3 fincan tüketilirse fayda sağlar.Fakat düzenli olarak devam etmek gerekir.

Basur TedavisiPatates lapa haline getirilerek basur memelerine bağlanırsa iyileştirecektir.

Bağırsak Solucanları Tedavisi : Patatesin suyunu sabah aç karnınıza tükettiğiniz zaman faydasını görürsünüz.Bir su bardağı tüketmeniz tavsiye edilir istenilirse havuç suyu ile karıştırarak da içebilirsiniz.

Susuzluk : Susuzluğu giderici etkisi vardır.Su yönünden sıkıntılı olan durumlarda tüketilebilir.Kanseri önleyici etkisi büyüktür.

Categories:   Şifalı Bitkiler Tedavisi

Comments