Menu

Muzun Faydaları

Muzun faydaları saymakla bitmiyor.Sizler için bazı doğal tedavi yöntemlerini açıklayacağız

Vücuda Kuvvet Verir :  Muz ezilerek polen ve bal ile birlikle macun kıvamına getirilir.Bebek ve yaşlılar için ideal olan besinler elde edilmiş olup vücudu dinç tutmayı sağlar.

Yorgunluk Giderir : Muzun bilinmeyen faydaları arasında ise yorgunluk gidermesi yer almaktadır.Muz tüketimi vücudu rahatlatır ve dinlendirir.

İdrar Söktürücü : Muzu ılık bir bal şerbeti ile karıştırılıp içilmesi halinde idrar söktürür.

Solunum Yolları Tedavisi : Solunum yolları ve öksürük tedavisinde şifalı bitkiler yardımı ile kendi kendinizin doktoru olmak mümkün.Muzun sıcak bal şerbeti ile karıştırılıp tüketilmesi halinde kısa sürede bu hastalığı tedavi edecektir.

Saç Bakım Kürü : Muzun kendisinin olduğu kadar kabuğunun da bir çok faydası bulunmaktadır.Yeni keşfedilmiş olan muz kabuğu ile saç bakımını sizlere açıklıyoruz.Bunun için muz kabuklarını güzelce kaynatıp çok az bir süre bekletiyoruz.Sonrasında ise şampuanların aksine sık sık saçlarımızı bu su ile yıkıyoruz.

Cilt Bakım Kürü :  Doğal cilt bakımı yöntemleri arasında muz da kendine bir yer edinmiştir.Aynı şekilde muz kabukları kaynatılır ve bu su ile cilt yıkanır.İsteğe göre daha fazla yumuşaklık için cilde bir miktar bal ile masaj uygulanması çok fazla etkisini gösterecektir.

Potasyum Eksikliği : Potasyum eksikliğinden meydana gelecek hastalıkları engellemek için bir çok kişinin aklına ilk gelen seçenek ilaç kullanımıdır.Bu yapılan en büyük yanlışlardan birisidir.Muz tam bir potasyum deposudur ve mümkün olduğunca ilaç kullanımından uzak durmak gerekmektedir.

 

 

Categories:   Şifalı Bitkiler Tedavisi

Comments

 • Posted: 19 Mayıs 2016 21:07

  Hüseyin koç

  Aslında çok faydalı olan muzu nedense herkes yemiyor.
 • Posted: 20 Mayıs 2016 17:18

  Halil

  Ayrıca sanırım kilo alınıma da yardımcıymış ?
 • Posted: 21 Mayıs 2016 15:08

  bozkurt

  tabikide muzun bir çok faydası var bilgiler için teşekkürler ama işte ülkemizde pek ucuz bişey kalmadığı gibi muz da pahalı bi meyve