Limonun Faydaları Saymakla Bitmiyor

13 Şubat 2016
531 kez görüntülendi

Limonun Faydaları Saymakla Bitmiyor

Limonun Vücuda Faydaları Saymakla Bitmiyor

Limon kabuğu, limon yaprağı ve limon çiçeği birlikte karıştırılıp bal ile birlikte macun yapılarak birer tatlı kaşığı yenilmeye devam edilirse kalp rahatsızlığı tedavisinde bitkisel tedavi olarak etki eder.Bu macunun kullanıma devam edilmesi halinde kalbi rahatlatır.

İshal Tedavisinde Limon : Sadece limon veya kahve ile birlikte limonu karıştırıp her gün bir bardak içilmesi şartı ile kulanılmaya devam edilirse ishali kesin olarak tedavi eder.

Kanı Temizler : Fazla limon kullanımı canın cıvılaşmasına neden olur.Bu yüzden kullanıma dikkat etmek gerek elde ve elm tüketir gibi tüketmemeliyiz.Limonun kanı temizlemesi için kullanımı hiç zor değil aslında zevklidir de.Bunun için limonata içmeye devam ederseniz.Kan temizleyici olarak limonun etkilerini görmeye başlayacaksınız.

Ağır Uyku Tedavisi : Sabah uykusundan uyanmakta çok aşrıcı zorlananlar için tavsiyemiz limonata içmesidir.Kesinlikle ve kesinlikle limondan yapılan bir limonata olması gerekiyor.Nasıl yani diyeceksiniz şu şekilde devam edelim.Piyasa da sözde bir sürü limonata bulunmaktadır, sizin bunu kendinizin yapması gerekiyor.Limonata kanı incelttiği için, uykunun da azaldığı görülecektir.

Böbrek Tıkanıklığı Tedavisi : Böbrek tıkanıklığını önlemek veya böbrek tıkanıklığını tedavi etmek için limon tüketimi yeterlidir.Limonu güzelce yukayıp kabuğu ile beraeber yerseniz börek tıkanıklığını tedavi eder.

Zayıflama Kürü Hazırlnışı : Limon kullanark zayıflama kürü hazırlayabiliriz.Limonu kabuğu ile birlikte kaynatırız istenilirse bal kullanarak da tatlandırılabilir.Tavsiye ettiğimiz kulllanım şekli ise ılık olarak yemeklerden önce birer su bardağı içilmesi şeklindedir.

İdrar Söktürücü : Limonu maydanozla birlikte güzelce kaynatırız ve bal kullanarak tatlandırabiliriz.Tavsiye ettiğimiz kullanım şekli ise ılık olarak içilmesi ve aç karna olmak şartı ile günde birer bardak tüketilmesidir.

Karaciğer Temizlenmesi : Limon kullanarak karaciğeri temizlemek ve vücut hararetinizi dindirebilirsiniz.Aç karnınıza içeceğiniz limonata tam olarak bu söylediklerimizi yapmakta ve size doğal olarak tedavi imkanı sağlamaktadır.

limon-vücuda-faydası

Cild Temizleyici : Evet doğru okuyorsunuz sadece limon kullanarak cildinizi temizlemek mümkün.Öncelikle limon içmeye devam edilirse ve devamında cildinize limon kullanarak pansuman yaparsanız cildinizin temizlendiğini sizler de göreceksiniz.

Sivilce Tedavisi : Aynı şekilde kullanmanız gerekiyor başka birşey yapmanıza gerek yok.Limon içmeye devam eder ve sivilceler üzerine pansuman olarak uygularsanız sivilceleri yok eder.

Kolesterol Tedavisi : Kolesterol oranını düzende tutmak ve sağlıklı bir yaşam sürmek için onlarca ilaç kullanmanıza gerek yok.Sadece ve sadece doğal limonata hazırlayıp içmeniz kolesterolü düşürür.

Böbrek Taşı Düşürmek : Böbrek taşlarını düşürmek için limonu kabuğu ile birlikte tüketmeniz yeterlidir.

Yorgunluk, Halsizlik Tedavisi : Yorgunluğunuzu dindirip artık şu halsiz durumdan kurtulayım diyenlerdenseniz yapmanız gerekenler çok basit.Sadece limonatayı bal kullanarak tatlandırdıktan sonra birer su bardağı olmak şartıyla kullanmaya devam ederseniz faydasını göreceksiniz.

Anjin Tedavisi : Limonata ile gargara yapılması ve de birer bardak limonata tüketilmesi anjin tedavisi için yeterli olacaktır.

Kansızlık Tedavisi : Öncelile limonu kaynatıp sonrasında ise kuru üzümle birlikte kaynatırız.İsteğe göre bal kullanılarak da tatlandırılabilir ve tavsiye edilen kullanım şekli ise günde günde birer su bardağı tüketilmesi şeklindedir.

Sindirim Bozukluğu Tedavisi : Bu kez sadece limon kabuğunu kullanacağız.Limon kabuğunu kaynatıp bal kullanarak tatlandırdıktan sonra kullanılması gerekiyor.Dikkat etmemiz gereken tüketim şekli ise yemeklerden sonra kullanılmasıdır.Her zaman yemeklerden önce olarak duyduğumuz tüketim bu tedavimizde yemeklerden sonra şeklindedir.

Ağız İçi Yaraları Tedavisi : Limonata ile gargara yapılması ve limon suyu birer su bardağı içilmeye devam edilir.

Diş Bakımı Ve Tedavisi : Limonun dişlerinizi beyazlatır ve aynı zaman da ise diş etlerini kuvvetlendirir.Bilmiyormusunuz artık öğrenmiş oldunuz :).

 

 

Yorumlar

 1. Hasan dedi ki:

  Okurken ağzım sulandı resmen.Bu arada limonu çay ile birlikte çok tüketiyorum.Bazende kabuğuyla birlikte yemek çok iyi oluyor.Hastalıklara karşıda nane limonu bilmeyen yok zaten 🙂

  1. Lilian dedi ki:

   At last! Someone with the insight to solve the problem!

 2. Enes dedi ki:

  Limon gerçekten güzel ancak limonu kabuğu ile yemek ne kadar doğru ?

Yorum Yaz

hosting, host, web hosting, reseller, alan adı, domain transfer