Kadınların Dört Gözle Beklediği Altın Fuarı Açıldı

5 Şubat 2016
329 kez görüntülendi

Kadınların Dört Gözle Beklediği Altın Fuarı Açıldı

İtalya‘da genellikle özel davetlerde takılmak üzere alınan altın fular, bir firma aracılığıyla yaklaşık 2 yıl önce Türkiye‘de piyasaya sunuldu. Türkiye‘de gelinlerin yeni gözdesi olan altın fular, İzmir‘de 7’ncisi açılan Kuyumculuk Fuarı’nda da sergilendi.

ADI HİTİT KOLEKSİYONU

İthalatçı firmanın yetkilisi Serkan Atalay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İtalya‘da “Hitit koleksiyonu” olarak adlandırılan fular, bileklik ve küpeden oluşan altın takımın, yapı olarak Trabzon hasırına benzediğini belirtti.

KADINLAR YAPTI

Tamamen altından oluşan takımın, kadınlar tarafından üretildiğini anlatan Atalay, 14 ve 22 ayar olarak İtalya‘dan getirilen altın takımın, büyük firmalar vasıtasıyla Türkiye‘nin genelinde satışa sunulduğunu söyledi.

Atalay, 5 takımı yaklaşık 2 ayda üretilen setin üretiminin zahmetli olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

PARÇA PARÇA DA SATILIYOR

“İsteyen sadece altın fuları, isteyen fular, bileklik ve küpeden oluşan takımı satın alabiliyor. Renk alternatiflerimiz de mevcut. Rose veya beyaz altından da üretebiliyoruz. 14 ayarın takımı 38 bin liraya, tek fuları 27 bin liraya satılıyor. 22 ayarda ise takım 50 bin liraya, tek fular 35 bin liraya satılıyor.”

DERİN DEKOTELERİN VAZGEÇİLMEZİ

Serkan Atalay, 1 metre boyunda, 220 gram ağırlığındaki altın fuların, İtalya‘da özellikle derin dekolteli kıyafetleri tamamlayıcı nitelikte özel davet ve gecelerde tercih edildiğini dile getirerek, şöyle konuştu:

“Altın fulara gösterilen ilgi çok yüksek. Bizim kültürümüzde büyük ve ağır parçalar tercih edildiği için özellikle doğu illerindeki düğünlerde gelinler, çok severek alıyor. Arzu edilirse bilekliği de kolye gibi büyük boyda yaptırabiliyoruz. Gerçekten özel ve evladiyelik bir parça. Türkiye‘de satışa sunduğumuz 2 yılda 100’e yakın fuarı sattık.”

Kadınların Dört Gözle Beklediği Altın Fuarı Açıldı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

hosting, host, web hosting, reseller, alan adı, domain transfer