Kadınlar Cinselliği Nasıl Yaşıyor

9 Şubat 2016
436 kez görüntülendi

Kadınlar Cinselliği Nasıl Yaşıyor

Kadınlar Cinselliği Nasıl Yaşıyor

Erkeklerin cinsel yaşamdan beklentileri aşağı yukarı tahmin edilebilir: Zevk, heyecan, tutku ve eğer mümkünse ufak tefek oyunlar. Oysa kadınlar için durum biraz daha karışık, çünkü cinselliği çok daha farklı boyutlarıyla yaşamanın peşindeler.

DAHA FAZLA HAREKET İSTİYORLAR

Erkeklerin cinselliğe daha meraklı olmaları onların daha yaratıcı oldukları ve tutkulu bir cinsel yaşam yolunda daha fazla çaba gösterdikleri anlamına gelmiyor. Aksine, kendine ve partnerine ön ilişkiyi çok görenler bile var. Onlar için asıl olan, cinsel birleşme ve rahatlama anı. Oysa kadınlar için cinsel birleşmenin öncesi ve sonrası da en az kendisi kadar büyük önem taşıyor. Onlar daha hareketli, yeniliklere daha açık, farklı tatlar alabilecekleri, değişken bir cin­sellik arayışı içindeler. Zaten uzun vadeli ilişkilerde ister istemez monotonlaşan cin­sel hayatı yeni bir heyecan dalgasıyla ta­zelemek için çaba gösterenler de çoğun­lukla kadınlar oluyor.

ROMANTİK BİR AKŞAM YEMEĞİ VE KÜÇÜK SÜRPRİZLER

Genellikle bu tarz fi­kirlerin arkasında erkekleri bulmak pek mümkün değil. Onlar kendilerine sunulan zevklerin tadını çıkarmakla yetiniyor ama daha durağan, daha klasik ve daha tek renkli bir cinsel hayattan da şikayet etmiyorlar. Yani kadınlar için cinsellik, erkekler için olduğundan çok daha farklı bir anlam taşıyor.

CİNSELLİĞİ AŞKA BİRLEŞTİRMEK İSTİYORLAR

Pek çok kadının hayatında sadece fiziksel çekimden yola çıkılarak yaşanan bir cinsellik, salt be­densel hazları tatmin uğruna gerçekleşen bir sevişme vardır. Ancak bütün bunlar, kadınların cinselliğe duygularını da karıştır­dıkları gerçeğini değiştirmiyor. Onlar için aşk, paylaşım, şefkat ve ilgi mükemmel teknikten önce geliyor. Cinsel tatmin an­cak duygusal tatminle bütünleştiğinde an­lam ve değer kazanıyor. İster yeni başla­yan bir ilişkide olsun, ister yıllardır süren bir beraberlikte, her kadın cinselliği yaşa­dığı erkek için özel olmak ve onda hayranlık uyandırmak istiyor.

CİNSELLİĞE DUYGUSAL BAKIYORLAR

Kadınların çok bü­yük bir kısmı, hatta savunma mekanizma­larını çalıştırıp aksini iddia edenler bile cinselliği sadece ilişkiye girmek olarak görmeyi başaramıyor, özellikle ilk sevişmeden sonra ciddi bir beklenti içine giriyor, erkekler gibi rahat rahat kapıyı arkalarından çekip çıkamıyor, o en mahrem anların izlerini üzerlerinde taşıyorlar. Karşı tarafın bakış açışı farklı ol­duğu zaman da hayal kırıklığına uğruyor, acı çekiyor ve bunalıma sürükleniyorlar.

CİNSELLİK HAKKINDA KONUŞMAKTAN KORKMUYORLAR

Cinsellikten söz etmenin erkeklere has bir özellik olduğu düşüncesi de bir başka yan­lış düşünce. Çünkü arkadaşlarla biraraya gelince cinsel içerikli espriler yapmak, bel­den aşağı fıkralar anlatmak ne yazık ki cinsellik hak­kında konuşmak anlamına gelmiyor. Asıl önemli olan gerektiğinde sorunlardan bah­sedebilmek, onları çözmeye çalışmak, is­tekleri ve şikayetleri dile getirmek, gerek­tiğinde bazı değişiklikler yapmaya cesaret edebilmek. Bunu da erkekler değil, kadın­lar yapıyor. Onlar cinsel hayatlarını gözden geçirme, kendilerini eleştirme, duygularını ve beklentilerini dile getirme, yani genel olarak cinsellikten bahsetme konusunda çok daha cesurlar.

 

 

 

Kadınlar Cinselliği Nasıl Yaşıyor Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

hosting, host, web hosting, reseller, alan adı, domain transfer