Dove Türkiye’de Kadınların Saç Tercihlerini Açıklıyor

2 Şubat 2016
89 kez görüntülendi

Dove Türkiye’de Kadınların Saç Tercihlerini Açıklıyor

Türkiye‘de kadınların saç alışkanlıklarını incelemek üzere bağımsız araştırma şirketi TNS’e bir araştırma yaptıldı. Yapılan araştırmada ise; kadınların saç yıkama sıklıkları, farklı saç stilleri ve kullanım şekilleri, saçları hakkında dert ettikleri problemler, saçlarda yıpranma belirtileri ve yıpranmış saçlarla başa çıkmanın yolları gibi konuları öne çıkarıyor.

Araştırmaya göre Türkiye‘de kadınlar saçlarını en çok açık kullanmayı seviyor. Kadınların yüzde 37’si, yani her 3 kadından biri açık saçı tercih ediyor. Açık saçı yüzde 14’le at kuyruklu, yüzde 11’le toka ile toplanmış ve yüzde 10’la tepeden toplu saçlar takip ediyor. Saç stillerinde ise ilk tercih yüzde 25 ile dağınık model. Her 10 kadından 4’ü istediği şekli verebilmek için saçını ısıyla şekillendiriyor.

Türk kadınlarının saçları hakkında dert ettiği ilk 4 problemin dökülen, yıpranmış, güçsüz ve kırık saçlar olduğunu, kadınlarının yaklaşık yarısının da (yüzde 45) yıpranmış saçlara sahip olduğunu ortaya koyuyor. Yıpranmanın en dikkat çekici belirtisi olan güçsüz saçları (yüzde 52) yüzde 40 oranla kırılmış saçlar takip ediyor. Kadınlar yıpranmış saçlarla başa çıkmanın en iyi yolu olarak düzenli olarak saç kestirmeyi (yüzde 23), saçların uçlarından aldırmayı (yüzde 22) ve saçları daha çok toplamayı (yüzde 9) tercih ediyor.

Dove Türkiye’de Kadınların Saç Tercihlerini Açıklıyor Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

hosting, host, web hosting, reseller, alan adı, domain transfer