Menu

Diş Ağrısı Tedavisi

Diş ağrısının özellikle geceleri artması veya birden ortaya çıkması herkesi çileden çıkaran bir durumdur.Gecenin bir vakti yapacak pek de bir şey yoktur aslında.Ve ilk olarak başvurulan şey ise ağrı kesici kullanmaktır.Peki ya biz sizlere ağrı kesici ilaçlar kullanmak yerine şifalı bitkiler ile diş ağrınızı tedavisi edebileceğinizi söylesek ?.

    İlaçlara bağımlı kalmak yerine şifalı bitkiler kullanarak kendinizi tedavi etmeniz hemde hiçbir yan etkiye maruz kalmadan bunu yapabilmeniz mümkünken neden gidip onlarca ilaca dünyanın parasını verelim ki ?.Hemde bir yandan tedavi ederken diğer yandan sağlığımızı bozdukları halde ?. Peki ya diş ağrısına ne iyi gelir.Diş ağrısı neden olur ?.

   Diş ağrısının birçok sebebi vardır.

Dişlerin arasında aşırı boşluk olması, ayrık olması.
Dişin enfeksiyon kapma ihtimalinin bulunması.
Diş kökünün kırılmış olması ihtimali.
Diş eti hastalığının olma ihtimali.
Diş dolgusunda oluşan gevşemeler.

     Diş ağrılarına sebep olan durumlar kısaca böyle sıralanabilmektedir.Bu tür diş hastalıklarına yakalanmamak için yapılması gerekenler çok da zor değildir.Dişleri düzenli fırçalamak, gargara kullanılması, diş ipi ile temizlik yapmak bu tür sorunları yaşama ihtimalinizi minimum seviyeye çeker ve erken yaşta yapılan bu düzen sonucunda diş sağlığı açısından bir sorununuz kalmaz.

    Diş ağrısı tedavisinde şifalı bitkiler

Sarımsak : Çok yaygın olarak bilinmese de sarımsak diş ağrılarına karşı ilaç görevindedir.Antibiyotik özelliğinden dolayı tedavi eder diş ağrılarını azalır.Diş ağrısını azaltmak için tüketilmesi gereken miktar ise 1-2 diş sarımsaktır ve etkisi kısa sürede görülür.Veya bir diş sarımsağı karanfil ile ezebilirsiniz ve bunu dişinize uygularsanız bir kaç gün içerisinde tamamıyla tedavi olduğunu göreceksiniz.

Karanfil : Karanfilin bir çok kişi tarafından bilinmeyen özelliği ise antibakteriyeldir vücuttan zararlı bakterileri uzaklaştırır.Diş ağrısını dindirmek için şifa verici bitkiler kullanmak daha mantıklı değil mi sizce de ?.Karanfil diş de bulunan bakterileri yok eder ve sizin kısa sürede sağlığınıza kavuşmanız da yardımcı olur.Bir iki adet karanfil ile zeytin yağını karıştırın biraz ezdikten sonra pamuk yardımı ile dişinize uygulayın.Sonuç olarak diş ağrınızın azaldığını hissedeceksiniz.

Soğan : Soğanın daha önce böyle bir tedavide kullanıldığını hiç duydunuz mu ?.Soğanın vücuda faydalarını saymakla bitiremeyiz bu konuda size diş ağrınızı tedavi etmeniz için gereken koşulları anlatacağız.Soğanın en büyük özelliklerinden birisi enfeksiyona uğramış olan bölgeler de çok etkili olmasıdır.Bu durumda orada olan bütün mikropları etkisiz hale getirir sonucunda ise diş ağrılarından kurtulmuş olacaksınız.Bir miktar soğan yiyerek bu etkiyi dişinize uygulayabilir veya soğan suyu ile gargara yapabilirsiniz.

Uyarı !!!

   Soğan mide rahatsızlığı olan kişiler de çok büyük rahatsızlıklar meydana getirir.Eğer gastrit, ülser gibi sağlık sorunlarınız varsa soğan tüketimine çok dikkat etmelisiniz.Diş ağrınızı tedavi etmek bu sorundan kurtulmak isterken mideniz de meydana gelecek ağrılardan dişinizin ağrısını unutabilirsiniz.Özellikle soğan suyunu bu hastalıklar altında iken tüketmemeniz gerekmektedir.Sağlığınıza kavuşmak yerine sağlığınızı tehlike altına atmayın.Lütfen makaleleri baştan sona okuyun yarım bilgilerle tedavi uygulamaya kalkışmayın.

Zencefil Ağrı kesici bitki çayları arasında yer alan zencefil çayını hazırlayıp tüketerek diş ağrınızı azaltabilirsiniz.

 

Categories:   Sağlık

Comments

 • Posted: 10 Mayıs 2016 15:43

  oguzhan

  Dış ağrısı gerçekten insanı surunduruyo ama apranax adlı ağrı kesıcı gerçekten işe yarıyor tavsıye ederim.
 • Posted: 10 Mayıs 2016 16:41

  Rynez

  Diş ağrısı hiçbirşeye benzemiyor çok sağolun tedavisi kolaymış.
 • Posted: 10 Mayıs 2016 20:49

  Aykut

  Doğru bakım yapılmadığı için oluyor,çürük olduktan sonra büyümeden doktora gitmekte çok büyük fayda var.
 • Posted: 11 Mayıs 2016 06:37

  görkem

  Bence kesinlikle ilk iş olarak doktora gidilmesi gerekmektedir :) Diş konusunda alternatif tıp son umuttur.
 • Posted: 17 Mayıs 2016 21:08

  Alparslan

  Diş ağrısı çok kötü ya.2 gece geçmiştim sabahlara kadar uyutmuyor..