Menu

Boğaz İltihabı Tedavisi

Boğaz Ağrısı Tedavisi

Boğaz ağrıları soğuktan kaynaklanan, mikrobik bir rahatsızlıktır.Tedavi olarak bitkisel antibiyotikler kullanılarak sağlığınıza kavuşabilirsiniz.Bunu nasıl yapabileceğimizi sırasıyla anlatmaya başlayalım.

 1.      200 gram çörek otunu 1 kg bal ile birlikte karıştırıyoruz düzenli olarak tüketmeye devam edildiği zaman hastalığı tedavi edecektir.
 2.      Kantaron ve kekik karışımını aynı ıhlamur gibi kaynatıyoruz.Tatlandırmak için bal kullanılır ve tüketilmeye devam edilir.
 3.      Civan perçemi ve az miktarda pelin otu birlikte kaynatılıp gargara yapılarak kullanılır.Ve devamında bu suyu bal ile tatlandırılarak içmeye devam etmeliyiz.
 4.      Kekik, çörek otu, misvak, sinameki karışımını yine ıhlamur kaynatır gibi kaynatırız.Tatlandırmak isteyenler doğal tatlandırıcı ve şifa kaynağı olarak kullandığımız bal ile tatlandırarak günde bir su bardağı içilmesi gerekiyor.
 5.      Elma çekirdeği, kayısı çekirdeği, ayva çekirdeği veya kabak çekirdeği ; bunlardan hangisi elimizde varsa alıp ezerek sıcak suda bekletiyoruz.Bal kullanarak tatlandırmaya gargara yapmaya ve devamında içerek tüketmeye devam edilmesi gerekiyor.
 6.      Bol bol çiğ pırasa yemek de boğaz iltihabını tedavi etmektedir.

 

 

Categories:   Bitki Çayları

Comments

 • Posted: 25 Haziran 2016 16:34

  Lakiesha

  That's a creative answer to a dilucifft question