Menu

Akciğer Hastalıkları Tedavisi

Bu makalemiz de akciğer rahatsızlıkları tedavisini işleyeceğiz.Zatürre, verem(ince hastalık), grip, nezle,astım, öksürük ve balgam sorunlarının şifalı bitkiler ile nasıl tedavi edilebileceğini kullanımına başlayalım.

    Zatürre : Sarımsak ezmesi, nan, zencefil, çörek otu 50’şer gram kullanılarak bir düdüklü tencerede kaynatılması gerekir.Düdüklü tencere de 4 LT su bulunması fazla ilave edilmemesine dikkat edilmelidir.Sonrasında ise soğumaya bırakılır ve tavsiye edilen kullanım şekli ise : Günde 3 kere bir su bardağı tüketilmesidir.

Verem(İnce Hastalık) : Sarı kantaron bir çok hastalığın tedavisinde kullanıldığı gibi verem hastalığı tedavisinde de etkili bir yöntem olarak kullanılır.Zatürre de anlatığım şekilde sarı kantaron otu hazırlanıp kavrulmuş karpuz çekirdeği ile birlikte tüketilir.

 Grip Ve Nezle : Bu hastalıklar artık günümüz de hemen hemen herkesin hastalık olarak görmedi bir virüs halini almıştır.Fakat bazı kişilerin çok ağır olarak geçirdiği grip ve nezlenin tedavisi aslında tahmin edildiği kadar zor değildir.Hastalığın atlatılması için sarımsaklı et yemekleri ve tavuk yemeklerini tüketmek yeterlidir.

Öksürük : Tedavisi şu şekildedir : Çörek otu, zencefil ve biberiye birlikte kaynatılıp demlenir.Bu şekilde tüketiminden sıhhat bulunur.Bazı durumlarda hırıltısız kuru öksürük şeklinde tabir edilen rahatsızlık meydana gelir.Bu öksürük sinüzit ve faranşittir.

Astım : Astım hastalığı tedavisi için ördek eti tüketilmesi gerekir.100 gr çörek otu yağı ve 20 gr biberiye yağı karıştırılarak yarım çay bardağı tüketilirse şifa bulunur.

Categories:   Şifalı Bitkiler Tedavisi

Comments